Mesterkurzus – Koncertszervezés – Ismeretterjesztés – Művészek képviselete
Alapítás éve: 2007.
A Prelúdium Művészeti Alapítványa művészetek, ezen belül is különösen a zenei ág támogatását tűzte ki célul, fontosnak tartva és hangsúlyozva a fiatal művészek felkarolását és a keresztény kultúra támogatását, valamint a zenei közművelődés, oktatás és ismeretterjesztés elősegítését.
Az alapítvány megalakulása óta kulturális rendezvények fő- vagy társszervezőjeként számos nagy sikert aratott produkció létrehozásában vett részt.
Projektjeink. Szemezgetés az elmúlt évek tevékenységéből:
Prof. Laki Krisztina ének-mesterkurzusai
A Prelúdium Művészeti Alapítvány 2017 óta szervezi Laki Krisztina operaénekesnő magyarországi mesterkurzusait.
Laki Krisztina világkarriert befutott művész, aki a leghíresebb rendezőkkel, karmesterekkel, a nemzetközi operaélet sztárjaival dolgozhatott, és aratott sikereket a világ legismertebb komolyzenei centrumaiban. A művésznő 2001-ben visszavonult, és azóta a tanításra összpontosítja figyelmét. Jelenleg a Brémai Egyetem professzora, és sikeres mesterkurzusokat tart világszerte, tanítványai befutott szólisták, neves operaházak tagjai, elismert koncert- és dalénekesek világszerte.
„Opera testközelből”
Hátrányos helyzetű fiataloknak szóló interaktív szalonkoncert múzeumlátogatással egybekötve a Máltai Szeretetszolgálattal együttműködve. Két fiatal operaénekes ismert operarészleteket szólaltat meg a szerelem témájára felfűzve. „Nem gondoltam, hogy szeretem az operát, de mostantól szeretem!”- 16 éves lány a koncert után 2019 májusában.
Műhelytitkok, avagy bepillantás a zeneszerzők életébe
A komolyzenei sorozat célja, hogy a hallgatóság közelebb kerülhessen egy-egy zeneszerzőhöz azáltal, hogy megértik az alkotók törekvéseit, felfedezik egyediségüket a legjellemzőbb műveik alapján. Elsősorban az ifjúsághoz szóló, tanórán kívüli, az oktatást kiegészítő, erősítő program. Az interaktív koncerteken moderátor, zongoraművész és egy-egy operaénekes működik közre. A programok során a klasszikus ének, az opera műfajának népszerűsítése is nem titkolt célunk.
A három műsor címe: 1. Mozart, a zseni 2. Irodalom és zene találkozása a romantika korában 3. Impresszionizmus a zenében
Tematikus koncertek szervezése:
„Erkel és Moniuszko, a nemzeti operák atyjai”
Az ismeretterjesztő komolyzenei koncert fő vonulatát a két nemzeti dalmű, Erkel Ferenc Bánk bán és a lengyel Stanislaw Moniuszko Kísértetkastély című operája adta. Három hatalmas sikert aratott koncertre került sor 2019. év elején Budapesten a Benczúr Házban, valamint Lengyelországban a bytomi Slaska Operaházban és a Krakkói Zeneakadémián. A műsorban lengyel és magyar operaénekesek részleteket adtak elő a két műből és néhány további szerzeményből zongorakíséret mellett. A műsort moderátor vezette, aki ismertetőt mondott a zeneszerzőkről és az operákról.
„Gyógyító Hangok Ölelésében” koncert
Koncertek idősek otthonában, vagyis elvisszük a zenét azokhoz az idősekhez, akik mozgásukban akadályozottak, illetve demenciában szenvednek.
Jótékonysági koncertek
Jótékonysági hangverseny a Baár-Madas Református Gimnázium javára az iskola 100 éves fennállása alkalmából a Fasori Református Templomban Mezei Pál zongoraművész előadásában Bánffy György Kossuth díjas színművész közreműködésével.
Jótékonysági koncert a Bethesda Gyermekkórház javára Dancsó Diana hegedűművész és Mezei Pál előadásában.
Operastúdió
A Kájoni Közösségi Házban került színpadra J. Offenbach Kékszakáll című vígoperája az Erkel Gyula Operastúdió előadásában. Az operastúdióban a szerepgyakorlat, színpadi mesterség, beszédtechnika, színpadi mozgás, hangképző és korrepeticiós órák alkalmával a növendékek fejlesztik képességeiket és kibontakoztatják zenei tehetségüket, melynek eredménye, hogy minden évben érett színpadi produkciót hoznak létre. Szervezésünkkel lehetővé tettük, hogy a budai közönség előtt is bemutatásra kerüljön a darab.
K.POP
avagy a Kő-Papír-Olló Projekt három életre hívója Nagy Bernadett, Dezső Sára és Bódi Zsófia olyan képzett énekesek, akiknek meggyőződésük, hogy a “komoly”zene sokkal közelebb áll a mai ember lelkéhez, mint ahogy az a köztudatban él. Előadásaikon érzékeltetik, hogy a kivitelezésnél milyen összhangra és önazonos szerepvállalásra van szükség a “klasszikus”zenét körülbástyázó falak ledöntéséhez. Koncertjeikhez különleges helyszíneket választanak. Olyan légkört igyekeznek teremteni, melyben az előadó és közönség közötti falak is lebomlanak, a hangok által létrejöhet a kapcsolat.
Nádmesék
A koncertsorozat főszereplője az oboa. Helyszínét a pasaréti Kájoni Ház adja. Családi program: a szülők, nagyszülők a közönség soraiban nyugalomban élvezhetik az előadást, míg a gyermekekkel Ági Tündér foglalkozik a terem kézműves sarkában. Házigazda és a koncertsorozat ötletgazdája: Sándor Ádám oboaművész.
Amennyiben támogatni szerezné a Prelúdium Művészeti Alapítvány közhasznú tevékenységét, adományát a következő bankszámlára küldheti:
Budapest Bank
10104105-57859700-01000000
A személyi jövedelemadó 1%-nak felajánlását is köszönettel fogadjuk.
A Prelúdium Művészeti Alapítvány adószáma: 18126659-1-41
Tamás Klára Kinga
Kuratórium elnök
+36 20 314 1802
1021 Budapest, Bognár u. 10.
PRELÚDIUM MŰVÉSZETI ALAPÍTVÁNY